Tweet Franciszka z okazji Dnia Pamięci o Handlu Niewolnikami

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Handlu Niewolnikami i jego Zniesieniu obchodzony jest od 1998 roku.

"Handel ludźmi, organami, praca przymusowa, prostytucja są współczesnym niewolnictwem i zbrodnią przeciwko ludzkości" - głosi wpis, jaki umieścił we wtorek na Twitterze papież Franciszek z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Handlu Niewolnikami.

W połowie sierpnia w trakcie modlitwy Anioł Pański na placu świętego Piotra papież zażądał położenia kresu niewolnictwu kobiet i dzieci. Krótko przedtem odwiedził katolicką organizację charytatywną, która wspiera uratowane ofiary przymusowej prostytucji i spotkał się tam z dwudziestoma byłymi prostytutkami.

W czerwcu na międzynarodowym spotkaniu naukowców-prawników i sędziów w Watykanie Franciszek wskazał, że handel ludźmi, praca przymusowa, prostytucja i handel narządami powinny być ścigane jako "zbrodnie przeciwko ludzkości".

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Handlu Niewolnikami i jego Zniesieniu obchodzony jest pod egidą UNESCO od 1998 roku. Upamiętnia wybuch powstania niewolników na Haiti 23 sierpnia 1791 roku, co doprowadziło do uzyskania przez ten kraj niepodległości od Francji w 1804 roku.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama