Salezjańscy wolontariusze ŚDM w akcji

Zadań do wykonania przed nimi jest bardzo wiele, ale nie brakuje im młodzieńczego zapału, optymizmu i pragnienia służby. Wszystko po to, by w duchu św. Jana Bosko mogli służyć swą pracą młodym ludziom z wszystkich stron świata.

Do oficjalnego rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży zostało już niewiele czasu. Wszędzie daje się odczuć atmosferę oczekiwania i ekscytacji. W Krakowie od kilku już dni są obecni wolontariusze z całego świata, którzy przygotowują wszystko to, co potrzebne na przybycie pielgrzymów.

Dni od 18 do 25 lipca, czyli do przyjazdu grup, są dla wolontariuszy bardzo intensywne. Szkolenia, przygotowywanie pakietów, organizacja punktów informacyjnych, nawiązywanie bezpośrednich kontaktów z osobami przyjmującymi pielgrzymów pod swój dach – to tylko niektóre z form ich pracy.

Wśród ogromnej liczby wszystkich wolontariuszy ŚDM jest również makrogrupa wolontariuszy salezjańskich. Większość z nich należy do Młodzieżowego Ruchu Salezjańskiego. Tworzą oni ekipę kilkudziesięciu osób odpowiedzialnych za pobyt w Krakowie młodzieży salezjańskiej z całego świata. Swoją pracę rozpoczęli w poniedziałek, 18 lipca, od spotkania integracyjnego oraz podziału obowiązków. Zaraz po tym udali się do wyznaczonych zajęć.

Wtorek, 19 lipca, prócz intensywnej pracy, minął również pod znakiem peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży w salezjańskiej parafii na Dębnikach w Krakowie. Wolontariusze uczestniczyli we wspólnej Eucharystii oraz czuwaniu modlitewnym. W homilii, którą skierował do nich ks. Zygmunt Kostka SDB, proboszcz parafii z Dębnikach, usłyszeli, żeby punktem odniesienia w każdym ich działaniu był zawsze krzyż Jezusa Chrystusa i Maryja.

Karolina Kufel, koordynatorka wolontariuszy, jest z nich niezmiernie zadowolona: - Sami wychodzą z inicjatywą zwracając szczególną uwagę na to, że wszystko, co robimy, robimy dla pielgrzymów, którzy do nas przyjadą. Wolontariusze są z różnych wspólnot salezjańskich: SWM Młodzi Światu, Ziemia Boga czy po prostu parafii salezjańskich. Jest śmiesznie i bardzo wesoło, ale serce moje spokojne, bo mam sztab aniołów chodzących po ziemi. Pracy mamy ogrom, ale ks. Bosko powiedział, że ODPOCZNIEMY W NIEBIE... - podkreśla.

Dla salezjańskich wolontariuszy przygotowania są też czasem oczekiwania na najważniejszy punkt Światowych Dni Młodzieży. Dla nich jest nim nie tylko spotkanie z papieżem Franciszkiem, ale także spotkanie z Generałem Angelem Fernandezem Artime i Matką Generalną Yvonne Reungoat, które będzie mieć miejsce już 27 lipca w Hali Expo.

Zachęcamy również do śledzenia informacji na: stronie oficjalnej, instagramie, facebooku, twitterze, a także na youtube.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama