W Światowych Dniach Młodzieży weźmie udział prawie 16 tys. młodych z Niemiec. Młodzi z Portugali stanowią dziewiątą co do liczebności grupę narodowościową, w sumie do Krakowa przybędzie ich ponad 8 tys.
Prawie 16 tys. młodych z Niemiec weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży. Będą oni stanowili szóstą co do liczby grupę narodowościową na spotkaniu w Krakowie. Towarzyszyć im będzie 29 biskupów.
W dniu, kiedy Papież Franciszek będzie się modlił na Jasnej Górze, niemieckojęzyczna młodzież spotka się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Towarzyszący młodym bp Karl-Heinz Wiesemann, który odpowiada w niemieckim episkopacie za komisję ds. młodzieży, podkreśla w specjalnym przedpielgrzymkowym przesłaniu znaczenie odkrycia przez współczesnego człowieka Bożego Miłosierdzia. Wyznaje zarazem, że osobiście nie może się już doczekać wspólnej modlitwy z młodymi.
Do Polski na Światowe Dni Młodzieży wyruszyły już pierwsze grupy Szwajcarów i Portugalczyków. Młodzi z Portugali stanowią dziewiątą co do liczebności grupę narodowościową, jaka zgłosiła się na spotkanie z Papieżem. W sumie do Krakowa przybędzie ich ponad 8 tys. Reprezentacja Szwajcarii będzie cztery razy mniejsza. Ogłosiła za to na Instagramie konkurs na najpiękniejsze zdjęcie z tego wyjątkowego spotkania młodych z Franciszkiem.
Delegacja szwajcarska składa się z trzech grup językowych obecnych w tym kraju. Każda z nich będzie poznawać Polskę inną trasą. Niemieckojęzyczni udają się najpierw do Gdańska, frankofoni rozpoczynają od Dachau w Niemczech, udając się następnie do Koszalina, a grupa włoska startuje od Wrocławia. Wszyscy, nie licząc Krakowa, odwiedzą też Wadowice i Jasną Górę.
Na ŚDM zarejestrowało się dotąd 360 tys. młodych ze 187 krajów. Organizatorzy spodziewają się, że w czuwaniu z Papieżem na Campus Misericordiae może uczestniczyć ok. 1,5 mln pielgrzymów.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.