Papieski dar dla niepełnosprawnego małżeństwa

Ten pojazd ułatwi im życie, a nie mogli sobie na niego pozwolić.

Niecodzienny dar przekazał Franciszek małżeństwu niepełnosprawnych Włochów. Z powodu choroby mieli oni problemy z poruszaniem się, a co za tym idzie, nawet z wyjściem na codzienne zakupy. Papież, dowiedziawszy się o ich kłopotach, podarował im elektryczny czterokołowy skuter dla niepełnosprawnych. Pojazd, na który po prostu nie było ich stać, jest im teraz szczególnie potrzebny, gdyż po amputacji nogi żony większość obowiązków spadła na jej męża cierpiącego od lat na cukrzycę. O problemie rzymskich małżonków Franciszek dowiedział się od swego jałmużnika.

Abp Konrad Krajewski na co dzień współpracuje z wolontariuszami ze stowarzyszenia Solidarna Medycyna, którzy mieli pod opieką wspomniane małżeństwo. Już wcześniej Papież podarował temu stowarzyszeniu lekarstwa, żywność, a nawet ambulans. „Dzięki kolejnemu pięknemu gestowi Ojca Świętego czujemy, że towarzyszy on nam w naszej niełatwej pracy” – podkreśla kierująca stowarzyszeniem doktor Lucia Ercoli.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.