„Przebaczenie Boga jest tym, czego potrzebujemy wszyscy i jest ono najwspanialszym znakiem Jego miłosierdzia” - powiedział papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Kończąc cykl katechez o miłosierdziu w Starym Testamencie Ojciec Święty rozważał słowa psalmu 51, nazywanego Miserere.
Papież podkreślił, że w tej modlitwie przejawia się prawdziwa potrzeba człowieka: uzyskanie przebaczenia, uwolnienia od zła i jego śmiertelnych konsekwencji.
TŁUMACZENIE:
„Bóg jest większy od naszego grzechu a Jego miłość jest oceanem, w którym możemy zanurzyć się bez obawy, że zostaniemy pokonani: dla Boga przebaczenie oznacza danie nam pewności, że On nas nigdy nie opuści.”
Franciszek zauważył, że my, grzesznicy wraz z przebaczeniem stajemy się nowym stworzeniem, wypełnionym przez ducha i pełnymi radości.
TŁUMACZENIE:
„Przebaczenie Boga jest tym, czego potrzebujemy wszyscy i jest ono najwspanialszym znakiem Jego miłosierdzia. Darem, jakim każdy grzesznik, któremu odpuszczono grzechy ma dzielić się z każdym napotkanym bratem i siostrą.”
Ojciec Święty dodał, że wszyscy ci, których Pan postawił obok nas, członkowie rodziny, przyjaciele, koledzy, parafianie - wszyscy są podobnie jak my ludźmi potrzebującymi Bożego miłosierdzia.
W rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański, Papież Franciszek mówił o męczennikach, oddających życie.
"Chciałem, aby drugie Drzwi Święte były tutaj, w więzieniu."
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.