Przebaczenie znakiem Bożego miłosierdzia. Najwspanialszym!

„Przebaczenie Boga jest tym, czego potrzebujemy wszyscy i jest ono najwspanialszym znakiem Jego miłosierdzia” - powiedział papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Kończąc cykl katechez o miłosierdziu w Starym Testamencie Ojciec Święty rozważał słowa psalmu 51, nazywanego Miserere.

Papież podkreślił, że w tej modlitwie przejawia się prawdziwa potrzeba człowieka: uzyskanie przebaczenia, uwolnienia od zła i jego śmiertelnych konsekwencji.

TŁUMACZENIE:
„Bóg jest większy od naszego grzechu a Jego miłość jest oceanem, w którym możemy zanurzyć się bez obawy, że zostaniemy pokonani: dla Boga przebaczenie oznacza danie nam pewności, że On nas nigdy nie opuści.”

Franciszek zauważył, że my, grzesznicy wraz z przebaczeniem stajemy się nowym stworzeniem, wypełnionym przez ducha i pełnymi radości.

TŁUMACZENIE:
„Przebaczenie Boga jest tym, czego potrzebujemy wszyscy i jest ono najwspanialszym znakiem Jego miłosierdzia. Darem, jakim każdy grzesznik, któremu odpuszczono grzechy ma dzielić się z każdym napotkanym bratem i siostrą.”

Ojciec Święty dodał, że wszyscy ci, których Pan postawił obok nas, członkowie rodziny, przyjaciele, koledzy, parafianie - wszyscy są podobnie jak my ludźmi potrzebującymi Bożego miłosierdzia.

Przebaczenie znakiem Bożego miłosierdzia. Najwspanialszym!   ALESSANDRO DI MEO /PAP/EPA

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg