Oceniajmy pontyfikat przez lupę miłosierdzia

W najbliższą niedzielę przypada rocznica wyboru Franciszka na Stolicę Piotrową.

Encyklika Laudato si’, postawienie w centrum życia Kościoła miłosierdzia Bożego i niestrudzone pielgrzymki po świecie. Te elementy abp Giancarlo Bregantini wymienia jako najważniejsze w dobiegającym końca trzecim roku pontyfikatu Papieża Franciszka. W najbliższą niedzielę przypada rocznica jego wyboru na Stolicę Piotrową. Mówi abp Bregantini:

„Tym, co bardzo cenię, jest Laudato si’. Jestem przekonany, że jest to wyjątkowy dokument, będący także pewną aktualizacją Evangelii gaudium. Kolejny element to wspaniałe doświadczenie miłosierdzia, które wkracza w konkretne życie. Dzięki temu Papieżowi odkrywamy, że przypowieść o miłosiernym ojcu nie należy do przeszłości, ale jest przypowieścią o naszych czasach. Trzeci element papieskiej działalności to doświadczenie jego podróży. Powiedziałbym jednak, że miłosierdzie jest takim szkłem powiększającym, przez które powinniśmy patrzeć na ten pontyfikat. Jak bez Bożego miłosierdzia moglibyśmy stawić czoło takim problemom, jak Libia, Syria czy też skomplikowana sytuacja Europy, za którą modlimy się, by nie wznosiła kolejnych murów, tylko zaczęła myśleć w kategoriach miłosierdzia!”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja