Franciszek modli się za ofiary zawalenia się katedry

Wyrazy współczucia i solidarności przekazał w specjalnym przesłaniu Papież Franciszek rodzinom ofiar po zawaleniu się dachu katedry wznoszonej w Tuxtepec w Meksyku.

W wyniku tej katastrofy budowlanej zginęły 4 osoby, a 19 zostało poważnie rannych. Jedna z nich jest w stanie krytycznym. Do tego tragicznego zdarzenia doszło w czwartek 3 marca wieczorem. W trakcie prac na powale załamały się podpory podtrzymujące tymczasową konstrukcję sklepienia budynku.

„Ojciec Święty, głęboko poruszony po otrzymaniu smutnej wiadomości o wypadku, do którego doszło przy budowie nowej katedry, a który spowodował wiele ofiar, modli się o pokój wieczny dla tych, którzy zginęli” – czytamy w telegramie kondolencyjnym. Kardynał sekretarz stanu Pietro Parolin przesłał go na ręce ordynariusza Tuxtepec bp. José Alberta Gonzaleza Juareza. Papież przekazuje też wyrazy współczucia „rodzinom tych, którzy opłakują niespodziewaną rozłąkę z najbliższymi; okazuje zarazem bliskość rannym i dotkniętym przez to tragiczne wydarzenie”.

Podczas katastrofy na placu budowy pracowało 32 robotników. Od chwili wypadku na miejscu sprawę bada policja i służby cywilne. Mają one ustalić, jak doszło do tej sytuacji i jaka była bezpośrednia przyczyna zawalenia się konstrukcji dachu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.