Chrześcijanin ma serce wielkoduszne, bo jest dzieckiem Ojca, który w swej wielkiej hojności z otwartymi ramionami przyjmuje każdego. Mówił o tym Papież podczas czwartkowej Mszy w kaplicy Domu św. Marty.
We wspomnienie św. Tomasza z Akwinu Eucharystię z Franciszkiem koncelebrowała grupa kapłanów, którzy obchodzą w tym roku jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich.
W homilii Ojciec Święty nawiązał do Ewangelii, w której Jezus nauczając lud, pytał, w jakim celu używa się światła. „Tajemnica Boga jest światłem, którego nie należy chować pod korcem lub pod łóżkiem, lecz ma być umieszczone na świeczniku, by oświetlało” – podkreślił Franciszek.
„I to jest jedna z cech chrześcijanina, który otrzymał światło przez Chrzest i musi się nim dzielić. Oznacza to, że chrześcijanin jest świadkiem. Świadectwo to jedna z charakterystycznych postaw chrześcijańskich. Chrześcijanin, który niesie światło, musi je pokazywać, ponieważ jest świadkiem. Kiedy chrześcijanin wolałby by światła Boga nie było widać i chce pozostać w ciemnościach, to wtedy wejdą one do jego serca, gdyż on boi się światła. I wtedy bożki, które są ciemnością, najbardziej mu się podobają. I zaczyna mu ich brakować. Brakuje mu czegoś i nie jest prawdziwym chrześcijaninem. Świadectwo. Chrześcijanin jest świadkiem Jezusa Chrystusa, Światłości Boga. I powinien to światło umieścić na świeczniku swojego życia” – powiedział Papież.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.