Już ponad 400.000 użytkowników śledzi Twitter Ojca Świętego w języku łacińskim. Obecnie czytelników łacińskiego Twittera jest prawie tyle samo, co francuskiego.
Już ponad 400.000 użytkowników śledzi Twitter Ojca Świętego w języku łacińskim. Papieski Twitter wystartował 12 grudnia 2012 r., za pontyfikatu Benedykta XVI, w 8 językach: włoskim, francuskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim, niemieckim, angielskim i arabskim, ale już w styczniu następnego roku postanowiono dodać jeszcze jeden język: właśnie łacinę. Obecnie czytelników łacińskiego Twittera jest prawie tyle samo, co francuskiego.
Pięćdziesiąt lat temu Paweł VI odprawił po raz pierwszy całą Mszę po włosku, co oznaczało początek epoki języków narodowych w historii Kościoła. Wielu uważało wówczas, że będzie to ostateczny koniec używania języka łacińskiego. Jednak za pontyfikatu Benedykta XVI łacina, będąca językiem Ojców Kościoła, teologii, prawa kanonicznego i Soborów, zaczęła przeżywać w Kościele swój renesans. Dowodem tego jest dzisiejsza popularność papieskiego Twittera w tym języku.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.