Papież Franciszek odwiedzi rzymską synagogę

Ojciec Święty przyjął zaproszenie głównego rabina Rzymu i odwiedzi stołeczną synagogę – podało watykańskie Biuro Prasowe.

Wizyta jest zaplanowana na 17 stycznia. W komunikacie przypomniano, że Franciszek będzie już trzecim po Janie Pawle II i Benedykcie XVI papieżem, który odwiedzi to miejsce.

Zadowolenie z oficjalnego potwierdzenia papieskiej wizyty wyraził rzecznik prasowy wspólnoty żydowskiej w Rzymie Fabio Perugia. Postrzega ją jako kolejny etap w rozwoju wzajemnych relacji. Wspomniał on też o zasługach poprzednich Papieży w tym względzie, a w szczególności Jana Pawła II.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.