Meksyk przygotowuje się na wizytę Papieża

Choć nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia ze strony Watykanu, to jednak w Meksyku rozpoczęto przygotowania do papieskiej podróży do tego kraju.

Stołeczny biskup maronicki Georges M. Saad Abi Younes OLM zapewnia, że Franciszek odwiedzi w przyszłym roku kilka miast tego kraju. Według hierarchy wizyta apostolska ma potrwać tam siedem dni, od 12 do 18 lutego 2016 r.

Przygotowania do papieskich odwiedzin rozpoczęły się już w wielu regionach i diecezjach, zwłaszcza tam, gdzie Ojciec Święty miałby dotrzeć osobiście. Stołeczna archidiecezja rozpoczęła także rejestrację wolontariuszy potrzebnych do zapewnienia sprawnego przebiegu pielgrzymki. Szacuje się, że powinno ich być ok. 10 tys. Wśród możliwych miejsc pobytu Franciszka wymienia się prócz stolicy Meksyku i sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe także San Cristóbal de las Casas w stanie Chiapas.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.