W Ugandzie na Papieża czekają polscy misjonarze

27 listopada Papież uda się do Ugandy, gdzie jako jedni z pierwszych powitają go polscy misjonarze w Munyonyo.

Są oni kustoszami powstającego tam sanktuarium ugandyjskich męczenników, czyli ofiar prześladowania chrześcijan z drugiej połowy XIX w.

Pierwsze spotkanie z wiernymi Papież odbędzie w sanktuarium męczenników ugandyjskich w Munyonyo, dzielnicy Kampali, stolicy Ugandy. Jest tutaj planowane spotkanie z nauczycielami i katechistami z całego kraju. Ojciec Święty pobłogosławi również kamień węgielny pod budujący się kościół-sanktuarium w Munyonyo. Warto zaznaczyć, że kamień ten został przywieziony z Asyżu, z grobu św. Franciszka.

Od dwóch lat sanktuarium to prowadzą franciszkanie z prowincji krakowskiej. Kościół ten jest budowany jako wotum wdzięczności za jubileusz 50-lecia kanonizacji wspomnianych męczenników. Na znak duchowej jedności między różnymi wyznaniami chrześcijańskimi Ojciec Święty zasadzi drzewka jedności, które następnie zostaną przewiezione do różnych sanktuariów chrześcijańskich na terenie całej Ugandy. A to dlatego, że męczennikami za wiarę w Chrystusa byli zarówno katolicy, jak i anglikanie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.