Watykańskie dochodzenia wobec dziennikarzy

Watykański sąd prowadzi dochodzenia w sprawie autorów dwóch włoskich książek opartych na dokumentach wykradzionych z Watykanu. Są to dziennikarze Emiliano Fittipaldi i Gianluigi Nuzzi.

O działaniach, jakich się dopuścili, powiadomiła sąd żandarmeria watykańska, pełniąca funkcję policji śledczej. Jak poinformował ks. Federico Lombardi, sąd jest już posiadaniu elementów wskazujących na ich udział w przestępstwie rozpowszechniania zastrzeżonych wiadomości i dokumentów, które jest przewidziane w prawie karnym Państwa Watykańskiego.

Prowadzi się też śledztwo w sprawie innych osób, które w związku z pełnionymi obowiązkami służbowymi mogłyby mieć współudział w tej sprawie – dodał watykański rzecznik. Zaprzeczył natomiast niedawnym informacjom prasowym, jakoby Administracja Dóbr Stolicy Apostolskiej została w przeszłości wykorzystana do nielegalnych działań finansowych. Zapewnił, że instytucja ta zawsze współpracowała z kompetentnymi organami i nie jest przedmiotem dochodzenia, ale kontynuuje swą działalność zgodnie z obowiązującym prawem.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.