Watykan: Sekretariat Ekonomiczny dementuje

Watykański sekretariat ekonomiczny dementuje pogłoski na temat rzekomej rozrzutności jego prefekta kard. Georga Pella. Zarzucają mu ją autorzy sensacyjnych książek o finansach Watykanu.

W komunikacie prasowym sekretariatu przypomina się, że pół milionowy budżet za rok ubiegły wynikał z kosztów organizacyjnych nowej dykasterii związanych choćby z zakupem mebli biurowych i komputerów. Z tej sumy niemal 300 tys. euro pochłonęły wynagrodzenia dla personelu i doradców.

Nieprawdziwe są też na przykład pogłoski na temat wysokich kosztów biletów lotniczych australijskiego purpurata. W sumie za wszystkie przeloty całego personelu wydano w tym roku 4 tys. euro. 2,5 tys. euro, które kard. Pell miał rzekomo wydać na krawca, były przeznaczone na urządzenie kaplicy i zakup paramentów liturgicznych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.