5-latka niespodziewanie wręczyła list papieżowi

Pięcioletniej dziewczynce udało się pokonać wczoraj metalowe bariery bezpieczeństwa na trasie przejazdu kolumny papieskiej z Narodowego Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia NMP do nuncjatury w Waszyngtonie i dostarczyć odręcznie napisany list do papieża Franciszka.

W czasie przejazdu kolumny papieskiej ulicami Waszyngtonu Ojciec Święty był witany przez tysiące wiernych. Sofia Cruz - pięcioletnia dziewczynka, wraz z rodzicami stała tuż przy metalowych barierach bezpieczeństwa. Gdy Franciszek ją zauważył, natychmiast kazał zatrzymać kolumnę i poprosił ją do siebie. Następnie uściskał i otrzymał od niej odręcznie napisany list w imieniu 5 milionów dzieci imigrantów w USA, których rodzice mogą zostać deportowani. W liście znalazło się także rysunek i zdanie w języku hiszpańskim, które brzmiało: "Moi przyjaciele i ja kochamy każdego, bez względu na kolor skóry."

Sofia Cruz i jej rodzice pochodzą z Meksyku, a obecnie mieszkają na przedmieściach Los Angeles. Rodzina wyraziła nadzieję, że papież będzie mówił o kwestii imigracji, w czasie przemówienia 24 września br. do połączonych izb Kongresu, ponieważ jest to od lat poważny problem w USA - mieszka tam około 11 milionów nielegalnych imigrantów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama