Muzea Watykańskie: aplikacja dla sponsorów

Muzea Watykańskie stworzyły aplikację na iPhona (vatican-patrons.org), która ma pomóc w znajdywaniu sponsorów, gotowych okazać pomoc w restauracji bezcennych zabytków sztuki.

Patrum – bo tak nazywa się nowy program – umożliwia również wirtualne zwiedzanie muzeum zapoczątkowanego przez  papieża Juliusza II w 1506 roku.  Za pomocą aplikacji można się kontaktować z innymi miłośnikami sztuki, a także otrzymywać od pracowników aktualne informacje, jakie prace konserwatorskie mają być prowadzone w najbliższym czasie.

Obecnie zbierane są środki na odnowienie XVIII-wiecznych francuskich gobelinów i pięciu XIII-wiecznych zwojów chińskiego kaligrafa Zhao Yonga. Najniższa suma, jaką można ofiarować na konserwację konkretnego dzieła sztuki, wynosi 10 $. Każdy darczyńca jest rejestrowany i publikowany w internecie. W ostatnim roku ze sprzedaży biletów muzeum uzyskało 87 mln $. Połowa z tej sumy przeznaczana jest na wydatki Państwa Watykańskiego, druga połowa na pensje 800 pracowników i koszty bieżące. Niewiele pozostaje na konserwację muzealnych eksponatów. Muzea Watykańskie są jednym z pięciu najbardziej uczęszczanych zbiorów sztuki na świecie. Co roku odwiedza je około 6 mln osób.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama