Kard. Sarah: Afryka uratuje Kościół i rodzinę

Dziesięciodniową wizytę duszpasterską w Beninie rozpoczął prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Głównym celem podróży jest pielgrzymka do sanktuarium maryjnego w Dassa-Zoumé. Co roku do wiernej kopii groty Matki Bożej z Lourdes przybywa tam na trzydniowy odpust kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów z Beninu i sąsiednich krajów. Uroczystości rozpoczęły się dzisiaj i potrwają do niedzieli 23 sierpnia.

Po przybyciu do Beninu kard. Robert Sarah spotkał się z mediami. Przy tej okazji zwrócił uwagę na szczególną misję Kościoła na Czarnym Lądzie, również w kontekście zbliżającego się Synodu Biskupów. „Mam pełne zaufanie do afrykańskiej kultury i afrykańskiej wiary. Jestem pewny, że Afryka uratuje rodzinę i Kościół” – mówił kard. Sarah. Przypomniał on, że za sprawą Afryki ocalała Święta Rodzina z Nazaretu. Teraz, dzięki Afryce, ocaleje rodzina ludzka – powiedział szef watykańskiej kongregacji.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.