Papież pisze do kolumbijskich sędziów

Papież Franciszek wystosował na ręce sekretarza generalnego episkopatu Kolumbii bp. José Daniela Falla Roblesa specjalne przesłanie do tamtejszych sędziów.

W tych dniach, 13 i 14 sierpnia, spotykają się oni bowiem w Cartagena de Indias, stolicy departamentu Bolívar, na seminarium poświęconym działaniu wymiaru sprawiedliwości w okresie przejściowym, kiedy trwają negocjacje pokojowe na Kubie, a także po ewentualnym zakończeniu obecnego konfliktu wewnętrznego.

Ojciec Święty zapewnia, że temat sprawiedliwości ma kluczowe znaczenie w perspektywie przyszłości Kolumbii. „W obecnej epoce globalizacji obejmuje on zakres, który wykracza poza granice państw” – czytamy w dokumencie sygnowanym przez watykańskiego sekretarza stanu. Franciszek wyraża też nadzieję, że wymiar sprawiedliwości znajdzie takie drogi postępowania, które doprowadzą do osiągnięcia w tym kraju pokoju. Zachęca także, by samo seminarium pomogło w budowie społeczeństwa włączającego wszystkich, co pozwoliłoby na osiągnięcie pokoju trwałego i stabilnego. „Jego Świątobliwość towarzyszy modlitwą tej pracy, by w ramach instytucjonalnych z odwagą i kreatywnością przyczynić się do znalezienia takich rozwiązań, które wzmocnią pokój i sprawiedliwość, w poszanowaniu krajowego i międzynarodowego porządku prawnego” – czytamy w papieskim przesłaniu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama