Nowy chiński biskup z watykańską aprobatą

Pierwszego od trzech lat biskupa katolickiego wyświęcono dziś w Chinach za zgodą Stolicy Apostolskiej.

Ks. Joseph Zhang Yilin został wybrany na koadiutora w Anyang przez komunistyczne władze, ale sakrę zaaprobowała Stolica Apostolska. Uroczystość odbyła się w obecności sił bezpieczeństwa.

W liturgii sprawowanej w katedrze w Anyang uczestniczyło 3 biskupów uznanych przez Stolicę Apostolską, 70 kapłanów, 150 sióstr i prawie półtora tysiąca wiernych. Nie wszystkim udało się wejść do środka, ponieważ potrzebna była do tego specjalna przepustka.

Nowo wyświęcony biskup koadiutor ma 44 lata. W czasie liturgii konsekracyjnej dziękował on swemu ordynariuszowi za przykład wiary i służby, który, jak wyznał, były dla niego ogromnym wzorem w kapłańskim życiu. Dwaj bracia bp. Zhanga Yilina też są księżmi i byli obecni na liturgii.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.