Telefoniczne pozdrowienia od papieża

100 tysięcy pielgrzymów z całego świata uczestniczyło dzisiaj w nocy w pieszej pielgrzymce z Maceraty do Sanktuarium Świętego Domku w Loreto. Wczoraj wieczorem po odprawionej przez australijskiego kardynała George’a Pella Mszy św., miejscowy ordynariusz poinformował zebranych pielgrzymów, że zadzwonił do niego z Sarajewa Ojciec Święty.

To właśnie bp Giancarlo Vecerrica 37 lat temu jako młody katecheta razem ze swoimi uczniami udał się po raz pierwszy w 28-kilometrową pielgrzymkę do Domku Świętej Rodziny. 

Papież w swoim przesłaniu zapewnił o łączności z pielgrzymami, którym już trzeci rok z rzędu przekazuje pozdrowienia. „Pielgrzymka jest symbolem życia, przypomina nam, że życie jest wędrówką. Dusza, która nie wędruje przez życie, czyniąc dobro dla innych, która nie wędruje w poszukiwaniu Boga i nie jest poruszana od wewnątrz przez Ducha Świętego, to dusza, która zmierza do nędzy duchowej” – podkreślił Franciszek w swoim przesłaniu.  Papież zachęcał, aby podczas tej nocnej wędrówki pielgrzymi zastanawiali się, co chcą zrobić ze swoim życiem i czego od nich oczekuje Jezus. Zauważył, że wszyscy doświadczamy pomyłek i upadków w naszym życiu, ale powinniśmy zawsze z nich powstawać. Możemy pomylić drogę, ale wtedy miłosierdzie Jezusa pomoże nam powrócić.  Franciszek zacytował też św. Augustyna, który mawiał, że trzeba zawsze „śpiewać  i wędrować”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama