Abp Warda: czekamy na Papieża w Irbilu

„Wizyta Papieża w Iraku jest możliwa i niezbędna, trzeba jedynie trochę czasu, by ją dobrze przygotować pod względem bezpieczeństwa”. Taką opinię wyraził chaldejski arcybiskup Irbilu, stolicy irackiego Kurdystanu, który stał się miejscem schronienia dla tysięcy prześladowanych chrześcijan.

Abp Bashar Warda wskazuje zarazem na potrzebę konkretnych działań ze strony wspólnoty międzynarodowej, które położą kres działaniu dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego. „Musimy uczynić wszystko co w naszej mocy, by chrześcijanie nie opuszczali Iraku” – mówi abp Warda, wskazując na ich kluczową rolę w budowaniu pokojowej przyszłości tego kraju. „Dzięki naszym szkołom i naszej wielowiekowej obecności promujemy kulturę dialogu, pojednania i pokoju. Bez chrześcijan Irak nie będzie już taki sam” – podkreśla iracki hierarcha ponawiając swe zaproszenie dla Papieża Franciszka, by jak najszybciej odwiedził ten jakże mocno doświadczany kraj.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.