Papież solidarny z ofiarami lawiny w Kolumbii

Według miejscowych władz do tej pory potwierdzono już śmierć 83 osób, ale bilans ten wciąż nie jest ostateczny.

Papież Franciszek wyraził solidarność z ofiarami lawiny błotnej, która zeszła w miejscowości Salgar w Kolumbii. Według miejscowych władz do tej pory potwierdzono już śmierć 83 osób, ale bilans ten wciąż nie jest ostateczny. Lawinę spowodowały bardzo obfite deszcze, których skutkiem było m.in. wystąpienie z brzegów lokalnej rzeki oraz podmycie górskiego zbocza.

Papieskie przesłanie ze specjalnym błogosławieństwem dla mieszkańców dotkniętej kataklizmem prowincji sygnował kard. Pietro Parolin, który przekazał je na ręce miejscowego biskupa Noela Antonia Londoño Buitrago CSSR. Czytamy w nim, że Ojciec Święty „modli się o wieczny odpoczynek dla zmarłych, a równocześnie wyraża duchową bliskość wobec wszystkich ofiar”. Zwraca się ponadto do władz cywilnych i całego narodu kolumbijskiego, aby „ofiarowali z miłością i w duchu solidarności chrześcijańskiej niezbędną pomoc tym, którzy utracili swoje domy”.

Szacuje się, że na skutek lawiny błotnej w okolicy Salgar ok. 600 osób utraciło swe domy. Dla 160 rodzin znaleziono już tymczasowe lokale zastępcze, a inni wciąż na nie czekają. Ulewne deszcze spowodowały poważne straty w 57 miejscowościach dziewięciu departamentów Kolumbii.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.