Dziennikarz-ofiara telewizyjnego żartu u Franciszka

Papież Franciszek przyjął na prywatnej audiencji włoskiego dziennikarza, który padł ofiarą dowcipu jednego z programów telewizyjnych.

58-letni Paolo Brosio, po 34 latach burzliwego życia, nawrócił się w czasie pielgrzymki do sanktuarium w Medjugorje i stał się gorliwym świadkiem Chrystusa, o czym publicznie opowiada także w programach ze swym udziałem.

Dowcip, którego padł ofiarą w programie „Żarty na bok” polegał na tym, że w czasie przeprowadzanego z nim wywiadu zadzwonił ktoś, kto przedstawił się jako Franciszek i jako taki z nim rozmawiał. Dziennikarz uwierzył w prawdziwość telefonu i był nim tak bardzo wzruszony, że ekipa przygotowując program nie miała odwagi wyznać mu, że został oszukany. Wyemitowany we włoskiej telewizji program spotkał się z falą powszechnego potępienia, a wieści o niesmacznym żarcie dotarły do samego Papieża.

Wczoraj Franciszek przyjął dziennikarza oraz jego 94-letnią matkę na prywatnej audiencji, która trwała ok. 40 minut. Brosio opowiedział mu o swym powrocie do Chrystusa, a jego sędziwa matka wyznała, że przez 34 lata codziennie modliła się o nawrócenie syna. Rozmawiano też o charytatywnym zaangażowaniu dziennikarza, który obecnie pomaga w budowie szpitala w Medjugorje. Papież i jego goście żartowali również w dialekcie z Piemontu, z którego pochodzą ich rodziny.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.