Papież: Nie można poświęcać się dziełom zła

„Ten, kto kocha Jezusa, kto Go słucha i przyjmuje Jego Słowo, żyjąc szczerze odpowiedzią na wezwanie Pana nie może w żaden sposób poświęcić się dziełom zła” - powiedział papież przyjmując dziś pielgrzymów z diecezji Cassano all’Jonio w Kalabrii.

Franciszek odwiedził ją 21 czerwca ubiegłego roku. Potępił wówczas n'dranghetę - najpotężniejszą organizacją przestępczą we Włoszech, stwierdzając, że ludzie mafii są ekskomunikowani.

Papież podkreślił, że nie można deklarować się jako chrześcijanin, a jednocześnie naruszać godności osoby ludzkiej.

"Ludzie należący do wspólnoty chrześcijańskiej nie mogą planować i dokonywać aktów przemocy wobec innych i wobec środowiska. Zewnętrzne gesty religijności, którym nie towarzyszy prawdziwe i publiczne nawrócenie nie wystarczają, by uznać za wierzących ludzi, którzy ze złością i arogancją typową dla przestępców, z bezprawia czynią swój styl życia” - stwierdził Ojciec Święty.

Wezwał członków ugrupowań przestępczych do nawrócenia. „Otwórzcie wasze serca dla Pana! Pan na was czeka i przyjmie was, jeśli tak jak publiczna była wasza decyzja służenia złu, tak też jasna i publiczna będzie również wasza chęć służenia dobru” - powiedział Franciszek.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FRANCISZEK

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama