Franciszek twittuje o Jezusie

Papieski twitter znowu bije rekordy.

Jak każdego dnia, również w uroczystość Bożego Narodzenia pojawił się nowy wpis na papieskim Twitterze. Tym razem Franciszek napisał: "Z Jezusem jest prawdziwa radość".

I jak zwykle watykańska służba prasowa przedstawiła nowy tweet Ojca Świętego od razu w 9 językach: hiszpańskim, angielskim, włoskim, portugalskim, francuskim, łacińskimi, polskim, niemieckim i arabskim.
Warto przypomnieć, że swój pierwszy tego rodzaju wpis Ojciec Święty zamieścił 17 marca 2013, czyli już w 4 dni po wybraniu go na najwyższy urząd w Kościele katolickim. Słowa, jakie wówczas napisał, brzmiały: "Drodzy przyjaciele, z serca wam dziękuję i proszę, abyście nadal modlili się za mnie. Papież Franciszek".

Od tamtego czasu do dzisiaj na Twitterze pojawiają się codziennie nowe krótkie myśli, rozsyłane przez papieża w kilku językach do użytkowników tego elektronicznego środka przekazu. Wpisy te często nawiązują do spraw bieżących - religijnych, politycznych, społecznych i innych, nawet sportowych. Na przykład 12 lipca br. - w przededniu zakończenia Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Brazylii, Ojciec Święty napisał: "Dzięki Mundialowi spotkały się osoby reprezentujące różne kraje i religie. Oby sport mógł zawsze sprzyjać kulturze spotkania".


 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama