Papież odwiedzi Boliwię?

Prezydent Boliwii Evo Morales i władze katolickiej konferencji episkopatu tego kraju spotkali się, aby skoordynować działania państwa i Kościoła w związku ze spodziewaną w 2015 r. wizytą papieża Franciszka.

Po dwugodzinnym spotkaniu Morales poinformował dziennikarzy, że w czasie niedawnej rozmowy z nim w Watykanie, Ojciec Święty wyraził pragnienie przyjazdu do Boliwii w przyszłym roku. - Jest więc niemal pewne, że w 2015 r. papież Franciszek będzie w Boliwii - stwierdził szef państwa.

Ze swej strony przewodniczący episkopatu, bp Óscar Aparicio przypomniał, że „papież bardzo kocha Boliwię, czemu wielokrotnie dawał wyraz”.

Podczas spotkania obie strony postanowiły też podjąć dialog nt. problemów społecznych w tym kraju.

Dotychczas Boliwia raz gościła papieża. Był to św. Jan Paweł II w dniach 9-14 maja 1988 r., który odwiedził wówczas siedem miast: La Paz, Oruro, Cochabambę, Sucre, Santa Cruz, Tariję i Trinidad.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.