Dwa lata papieskiego konta na Twitterze

Dwa lata po pierwszym wpisie papieża na Twitterze, konto papieża Franciszka ma coraz więcej użytkowników. W sobotę 13 grudnia na @pontifex zarejestrowano ich już 17 milionów.

Pierwsze krótkie przesłanie na Twitterze umieścił 12 grudnia 2012 r. ówczesny papież Benedykt XVI. Jego 76 tweetów śledziły 3 mln użytkowników. Z kolei Franciszek jest jedną z najbardziej wpływowych osobistości korzystających z tego komunikatora.

Papieskie tweety umieszczane są w dziewięciu językach. Najwięcej wejść mają oczywiście tweety argentyńskiego papieża w języku hiszpańskim – jest ich obecnie 7,41 mln, a następnie kolejno w języku: angielskim (4,81 mln), włoskim (2,21 mln) i portugalskim (1,22 mln), francuskim (322 tys.), polskim (314 tys.), łacińskim (301 tys.), niemieckim (227 tys.) i arabskim (166 tys.).

W niemal codziennych wpisach obejmujących 140 znaków papież odnosi się do aktualnych tematów, jakimi żyje Kościół. „Najświętsza Pani z Guadalupe, módl się za nami!”, napisał papież 12 grudnia w latynoamerykańskie święto maryjne. Dzień wcześniej, z myślą o szczycie klimatycznym w Limie, Franciszek podkreślił, że ochrona środowiska jest „sprawą decydującą o przeżyciu człowieka i ma wymiar moralny, dotyczący wszystkich”.

Z kolei w środę, gdy został ogłoszony dokument przed przyszłorocznym zgromadzeniem Synodu Biskupów na temat rodziny i małżeństwa, papież na Twitterze określił rodzinę jako „wspólnotę miłości, w której każdy człowiek uczy się budować wzajemne stosunki z innymi i ze światem”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| TWITTER

Reklama

Reklama