Tango dla papieża. I to nie byle jakie

W wywiadzie rzece pt. "Jezuita" papież Franciszek wyznał, że uwielbia narodowy taniec argentyński - tango. Z okazji 78. rocznicy urodzin papieża z Argentyny 17 grudnia w Rzymie 7 tys. tancerzy wykona jeden ze stylów tego tańca - "wielką milongę świata".

Wydarzenie będzie miało miejsce na położonym niedaleko od Watykanu placu Risorgimento i potrwa dwie godziny.

- Od władz miasta otrzymaliśmy już wszystkie niezbędne pozwolenia - powiedziała Cristina Camaroni, organizatorka wydarzenia. Wcześniej, przed południem 17 grudnia ok. 3 tys. tancerzy weźmie udział w środowej audiencji ogólnej w Watykanie.

«« | « | 1 | » | »»
 • Krystyna Dudzis
  04.12.2014 17:26
  Erotyzm jest fe??? Jakiś nieludzki, nie przynależy do kondycji ludzkiej? Może zamiast oburzania się więcej radości życia!
 • Anna
  04.12.2014 20:31
  O ile mnie pamięć nie myli, Kościół kiedyś zakazywał tanga. A teraz tango dla papieża? W prezencie?

  A tak na marginesie - dlaczego to właśnie tango jest ulubionym tańcem papieża? Jest tyle różnych tańców...
 • albejza
  05.12.2014 00:28
  Tango jak inne tańce można uznać za erotyczne jak kto chce!A taniec na rurze?Nie?Czego tu się czepiać?jest na szczęście żadnym narodowym!Wyluzujcie!
 • czerwonoczarna
  05.12.2014 10:01
  Tańczę tango. Nie tańczę tańców erotycznych. To co się widzi w tv to z regułuy nie jest tango. Papież Pius XI przywrócił tango do łask :)

  Pomysł ok - nie taki rewelacyjny, ale ok. Równie dobrze mogłoby być 'morsy kąpią się dla papieża' (pewnie by byli w strojach kąpielowych - niektórzy by się zgorszyli). Chodzi o to, że fajnie mieć pasję, ale czy trzeba podciągać to od razu pod szczytny cel? W sumie też nie wiem czemu to ma służyć. Choć pewnie jakbym była w tym czasie w Rzymie to bym zatańczyła :)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.