Niezwykłe spotkanie papieża

Podczas bardzo krótkiej, niespełna czterogodzinnej wizyty w Strasburgu we wtorek papież Franciszek spotka się z 97-letnią Niemką, u której wynajmował pokój podczas pobytu w Niemczech prawie 30 lat temu. Potem przez wiele lat pisali do siebie listy.

W ograniczonym do minimum programie papieskiej wizyty w Parlamencie Europejskim i Radzie Europy wygospodarowano czas na jedno wyjątkowe, prywatne spotkanie - podkreślają włoskie media.

Po blisko trzech dekadach Franciszek spotka się w gmachu parlamentu z Helmą Schmidt z miasta Boppard w zachodnich Niemczech, u której mieszkał przez dwa miesiące w 1985 roku, gdy uczył się niemieckiego w Instytucie Goethego.

Przy stole w kuchni Helma przepytywała wówczas 48-letniego księdza Bergoglio ze znajomości niemieckich słówek - zauważono z okazji tego spotkania. Przez następne dwie dekady korespondowali ze sobą.

Gdy w marcu 2013 roku kardynał Bergoglio został papieżem, miasto Boppard ogłosiło, że gościło go niegdyś u siebie. Helma Schmidt zaprezentowała zaś plik listów, jakie dostała z Argentyny od swego lokatora.

«« | « | 1 | » | »»
 • wit
  25.11.2014 13:48
  Szanowny Adminie-Cenzorze serwisu,

  czy mógłbyś mi podać powód, dla którego nie ukazał się mój post do artykułu "Niezwykłe spotkanie papieża"? Z góry serdeczne dzięki za odpowiedź!

  Odpowiedź proszę przysłać na mój adres mejlowy: miko@live.de
 • ggg
  25.11.2014 19:05
  Badzmy ludzmi. Jesli my mamy prawo do spotykannia sie z ludzmi gdzie chcemy i z kim chcemy itd. to dlaczego zabraniac ludziom ktòrzy sa wybierani na glowe Kosciola. Jezus nie zabranial relacji z ludzmi! A Ty? Moze jestes wazniejszy lub wazniejsza niz Jezus?
 • Ciekawe
  26.11.2014 00:36
  Nie odwiedził wiernych, ani katedry. Odwiedził za to panią u której kiedyś mieszkał...
 • Dziwne
  26.11.2014 07:56
  Mógł po prostu zadzwonić.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.