Opublikowanie programu papieskiej wizyty w Turcji wywołało zrozumiałe zainteresowanie nie tylko na miejscu, ale także na świecie.
. Proboszcz parafii Ducha Świętego w Stambule, gdzie Franciszek ma sprawować Mszę 29 listopada, jest wprost zasypywany pytaniami o możliwość uczestniczenia w liturgii. „Prośby o to miałem już z Hiszpanii i Francji, a także z niektórych konsulatów, a przecież wyznaczanie miejsc nie należy do mnie – stwierdził ks. Nicola Masedu SDB w wywiadzie dla agencji ADN Kronos. – Szczegóły wizyty zostaną dopiero ustalone, bo w czwartek (23 października) zbiera się odnośny komitet organizacyjny w Turcji, a potem przyjedzie ekipa z Rzymu”.
Włoski salezjanin od 50 lat pracujący w krajach muzułmańskich spodziewa się, że Franciszek przyjedzie do Turcji z przesłaniem pokoju i braterstwa. Jak zaznacza, będzie to szczególnie ważne dla tysięcy chrześcijańskich uchodźców z Iraku, którzy w ucieczce przed prześladowaniami dotarli także do Turcji. „Dla nich papieska wizyta będzie umocnieniem – uważa ks. Masedu. – Oni wiedzą, że Ojciec Święty interesuje się nimi i zna koleje ich losu”.
"Ponownie wyrażono nadzieję, że pokojowe współistnienie różnych religii".
To pierwsze kobiety, które z nominacji papieskiej wejdą w skład tego gremium.
Zaprezentowane dzieła sztuki w większości zostały niedawno odrestaurowane.
Na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie odbyła się konferencja na temat przyszłych dróg teologii.
Ludowa pobożność i wyzwania dla regionu Morza Śródziemnego - to główne tematy niedzielnej podróży.
Publikujemy treść komunikatu Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.
Watykan opublikował papieskie orędzie na 58. Światowy Dzień Pokoju.
W Rzymie zakończył się Międzynarodowy Kongres na temat teologii.