Papież do ONZ: nadzieja na współpracę na rzecz pokoju

Modlitewnym spotkaniem rozpoczął swą misję przy Organizacji Narodów Zjednoczonych nowy obserwator Stolicy Apostolskiej w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, Filipińczyk abp Bernardito Auza.

Na nabożeństwo przybył m.in. sekretarz generalny tej organizacji Ban Ki-moon. Jego uczestnikom abp Auza odczytał papieskie przesłanie, podpisane przez watykańskiego sekretarza stanu. Kard. Pietro Parolin pisze w nim, że Ojciec Święty pragnie, aby rozwiązania proponowane przez wspólnotę międzynarodową promowały pokój na świecie, a ubóstwo zwalczano w duchu braterstwa. Wyraża nadzieję na większe zrozumienie i współpracę między delegacjami poszczególnych krajów na rzecz trwałego pokoju i dla dobra wszystkich ludzi.
 

Tymczasem watykański sekretarz stanu wziął wczoraj udział w otwartej debacie Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku, poświęconej zagrożeniom międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa przez akty terrorystyczne. Kard. Pietro Parolin przypomniał, że globalna współpraca w walce z terroryzmem musi też objąć usuwanie jego przyczyn. Wskazał przy tym na społeczno-kulturowe przyczyny tego zjawiska. Młodzi terroryści rekrutowani są często spośród imigrantów, którzy czują się wykluczeni. Dlatego rządy winny zadbać o ich społeczną integrację. Purpurat podkreślił ponadto, że na ludziach wierzących spoczywa wielka odpowiedzialność, by potępić tych, którzy używają wiary do usprawiedliwiania przemocy.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama