Argentyna: "Więcej dla tych, którzy mają mniej"

Papież Franciszek zachęca Argentyńczyków do „życia prostymi ale konkretnymi gestami bezinteresowności i wielkoduszności”. Czytamy o tym w jego specjalnym przesłaniu, sygnowanym przez kard. Pietro Parolina, na doroczną zbiórkę funduszy organizowaną w tym kraju dla najbardziej potrzebujących.

Akcję „Więcej dla [tych, którzy mają] mniej” („Más por Menos”) urządza się w tym kraju już po raz 45.

Tegoroczna akcja odbędzie się 14 i 15 września pod hasłem „Dziękuję za Twoją pomoc”. Podkreślając, że jest to zbiórka godna uznania, Franciszek powierza jej owoce matczynej opiece patronki Argentyny, Matki Bożej z Luján. Zachęca też wszystkich, by odpowiadając na wezwanie Jezusa „byli solą ziemi i światłem świata poprzez świadectwo wiary, braterskiej miłości, solidarności i dzielenia się z tymi, którzy są w najtrudniejszej sytuacji, dostrzegając w nich oblicze Chrystusa”. Ojciec Święty prosi przy tej okazji, by jego rodacy modlili się za następcę św. Piotra i jego posługę Kościołowi.

Ubiegłoroczna akcja, po raz pierwszy wsparta przez Papieża Franciszka, pozwoliła na zebranie ponad 21 mln pesos. Jest to suma absolutnie rekordowa w całej historii „Więcej dla [tych, którzy mają] mniej”. Złożone w tej kościelnej inicjatywie solidarnościowej ofiary są przeznaczone na działania społeczne i duszpasterskie w najbardziej ubogich i zaniedbanych regionach Argentyny.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama