Watykańskie wytyczne ws. finansów wspólnot zakonnych

Nakładem wydawnictwa watykańskiego ukazały się „Wytyczne w sprawie zarządzania majątkiem w instytutach życia konsekrowanego i stowarzyszeniach życia apostolskiego”.

Jest to zapowiadany od dawna dokument watykańskiej dykasterii ds. zakonów. Zaleca on uporządkowanie zakonnych finansów, unikanie rozrzutności, wprowadzenie transparencji oraz dobrze udokumentowanej księgowości. Dokument przyznaje, że dziś niemal nie można się obyć bez fachowej pomocy w tym zakresie. Eksperci nie mogą jednak wyręczać przełożonych w ich odpowiedzialności za finanse zgromadzenia. Stolica Apostolska przypomina ponadto, że nie wszystkie modele zarządzania finansami odpowiadają wymogom Ewangelii.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FINANSE, ZAKONY

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.