Papież modli się za ofiary trzęsienia ziemi

"Pragnę wyrazić mą bliskość ludności chińskiej prowincji Yunnan."

Do tragicznego trzęsienia ziemi, do którego doszło przed trzema dniami w chińskiej prowincji Yunnan, nawiązał Papież pod koniec audiencji ogólnej. Wstrząsy miały siłę 6,3 w skali Richtera. Najnowsze informacje mówią o 410 ofiarach śmiertelnych, 12 osobach zaginionych i blisko 2,5 tys. ciężko rannych. Ojciec Święty wyraził solidarność dotkniętym kataklizmem i zapewnił o modlitewnej pamięci.

„Pragnę wyrazić mą bliskość ludności chińskiej prowincji Yunnan, dotkniętej w minioną niedzielę trzęsieniem ziemi, które spowodowało wiele ofiar i znaczne szkody. Modlę się za tych, którzy ponieśli śmierć, i za ich rodziny, za rannych i tych, którzy stracili swoje domy. Niech Pan da im umocnienie, nadzieję i solidarność w tej próbie” – powiedział Franciszek.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.