Papież znów zadzwonił do karmelitanek

Wyrazy życzliwości i bliskości, a także szczere pozdrowienia dla mieszkańców leżącej na południu Hiszpanii Luceny, przekazał Ojciec Święty tamtejszym karmelitankom bosym. To już po raz drugi Papież Franciszek zadzwonił do klasztoru św. Józefa w tej miejscowości.

Poprzednia rozmowa miała miejsce 31 grudnia, kiedy przekazał on mniszkom klauzurowym życzenia noworoczne. Zarówno tamtejsza przeorysza s. Adriana od Jezusa Zmartwychwstałego, jak i inne dwie zakonnice są Argentynkami.

Jak poinformował kapelan sióstr ks. Iván Martín Tejada Hidalgo, Papież wybierał hiszpański numer dwa razy. Za pierwszym razem nikt jednak nie podjął słuchawki, włączyła się jedynie sekretarka automatyczna. Franciszek nagrał zatem sympatyczną wiadomość z pytaniem: „Cóż to siostry robią, że nie mogą odebrać telefonu?”. Kilka godzin później zakonnice już telefon odebrały. Nagranie z sekretarki wykorzystały na swoich antenach lokalne media, podkreślając papieską sympatię i bliskość.

Przeorysza z Luceny podkreśla, że częste kontakty kard. Bergoglio, ówczesnego arcybiskupa Buenos, z tamtejszymi karmelitankami zaczęły się już 15 lat temu. „Dzwonił do nas prosząc o modlitwę i bardzo się nami interesował, choć nigdy nie spotkałyśmy go osobiście” – powiedziała s. Adriana.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.