Możemy mówić kim jest dla nas Jezus. To cud

Członkowie Wspólnoty Nowego Życia (New Life Community) z Nazaretu gościli 5 lipca w parafii pw. św. Andrzeja Świerada i Benedykta Pustelników w Częstochowie, podczas spotkania modlitewnego w intencji pokoju na świecie, szczególnie w Ziemi Świętej, Syrii i na Ukrainie.

Spotkaniu modlitewnemu przewodniczył o. Mihovil Filipović – monfortianin z Domu św. Gabriela w Częstochowie, koordynator diecezjalny Odnowy w Duchu Świętym. - ,Modlimy się dzisiaj o pokój w świecie, ale także o pokój w naszych sercach i ten wielki dar pokoju chcemy zanieść do naszych rodzin - mówił na początku spotkania ks. Sławomir Bartoszuk proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Świerada i Benedykta Pustelników w Częstochowie.

Spotkanie rozpoczęło się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie członkowie Wspólnoty Nowego Życia: Samia Ashqar i Nabil Abu Nicola dzielili się swoim świadectwem wiary. - Cudem jest to, że możemy mówić kim jest dla nas Jezus – mówiła Samia i dodała, że Jezus nigdy o nas nie zapomina.

Mieszkanka Nazaretu podkreśliła jak bardzo ważna w Nazarecie jest wiara i pamięć o Jezusie, o tych wszystkich miejscach związanych z Jezusem. – To łaska Boża móc żyć w Nazarecie. To łaska Boża daje nam siły i moc, by żyć w Ziemi Świętej, gdzie wciąż trwa dramat wojny, gdzie prześladowani są chrześcijanie – podkreśliła członkini Wspólnoty Nowego Życia.

Samia przypomniała, że konieczne jest dzisiaj świadectwo jedności. - By to świadectwo było wiarygodne to trzeba nieść krzyż – podkreśliła młoda chrześcijanka z Nazaretu i dodała, ze wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami Jednego Boga. - Możemy wszyscy razem się modlić – zakończyła Samia.

Spotkanie zakończyło się Mszą św. pod przewodnictwem o. Mihovila Filipovicia, który w homilii przypomniał, że pokój jest darem ofiarowanym przez Jezusa. – Bardzo ważne do realizacji pokoju jest miłość i przebaczenie oraz otwartość na drugiego człowieka – mówił o. Filipović. - Jezus przychodzi z darem pokoju do naszych serc - kontynuował. Kaznodzieja przypomniał jak ważne jest zawierzenie własnego życia Maryi, Królowej Pokoju.

Wspólnota Nowego Życia (New Life Community) została założona w Nazarecie przez o. Baselious (Faraj) Nakhli w 1994 r. W swojej działalności ewangelizacyjnej skupia się m. in. na modlitwie o jedność chrześcijan, między religiami oraz o pokój na świecie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama