Franciszek wspiera akcję pomocy albinosom

Franciszek włączył się w międzynarodową akcję na rzecz albinoskich dzieci, które są powszechnie dyskryminowane w Afryce.

Papież użyczył swego głosu do nagrania fragmentu społecznego audiobooka denuncjującego dramatyczne warunki, w jakich albinosom przychodzi żyć, i tego jak są traktowani przez mieszkańców Czarnego Lądu. Akcja zorganizowana jest m.in. przez organizację Lekarze w Afryce, a książka nosi wymowny tytuł „Białe widma”.

„Bóg jest w każdym człowieku. Jeśli obrażamy jakąkolwiek istotę ludzką, obrażamy samego Boga” – m.in. te słowa czytane przez Franciszka stanowią fragment opowiadania o losach małej afrykańskiej albinoski, która mimo swej białej skóry szuka przyjaźni i miłości, a nie chce zaakceptować oferowanego jej przez społeczeństwo odrzucenia.

Pomysłodawcy akcji przypominają, że w Afryce los takich dzieci jest dramatyczny. Rodzice porzucają je po narodzeniu; padają też one ofiarą mordów rytualnych, ponieważ panuje przesąd, że kawałki ich ciała przynoszą powodzenie, bogactwo i szczęście. Stąd ciała zabitych dzieci wykorzystywane są do produkcji amuletów.

Więcej informacji na temat książki i samej akcji można znaleźć na stronie www.ombrabianca.com.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama