Pastor Ulf Ekman jest już katolikiem

W środę 21 maja Ulf i Birgitta Ekman oficjalnie wstąpili do Kościoła katolickiego.

Stało się to podczas wieczornej mszy w klasztorze brygidek w Djursholm niedaleko Sztokholmu. W uroczystości wzięło udział ok. 40 osób: siostry brygidki, najbliższa rodzina i przyjaciele. Mszy przewodniczył biskup Szwecji Anders Arborelius OCD.  Ulf i Birgitta przyjęli również sakrament bierzmowania.

- To była wspaniała uroczystość. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wdzięczni Panu Bogu – mówią małżonkowie.

Ulf Ekman jest założycielem szwedzkiego ewangelikalnego kościoła charyzmatycznego Livets Ord (Słowo Życia). 9 marca ogłosił, że wraz z żoną Birgittą zamierza oficjalnie wstąpić do Kościoła katolickiego.

Pastor od ponad 15 lat podkreślał potrzebę dialogu ekumenicznego. Gdy w listopadzie 2013 roku decyzję o zostaniu katolikiem podjął jego syn, Benjamin Ekman, odbiło się to szerokim echem wśród chrześcijan w Szwecji. Pojawiły się spekulacje, czy założyciel Livets Ord również pójdzie w ślady syna.

- Nasza decyzja jest efektem kilkuletniego procesu. Przez 3 lata mieszkaliśmy w Izraelu i poznaliśmy tam wielu katolików. Dopiero ten bezpośredni kontakt sprawił, że zaczęliśmy czytać katolickie książki i weryfikować naszą wiedzę o Kościele Katolickim – mówią Ulf i Birgitta Ekman.

W listopadzie 2013 r. Ulf Ekman był jednym z prelegentów krakowskiego Forum Ewangelizacyjnego „Całą Ewangelię – Całe Ciało – Całemu Światu”.

 

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama