Do przybycia 17 maja do tatarskiej wioski Bohoniki na Podlasiu, by uczestniczyć w Modlitwie o Pokój i Sprawiedliwość na Świecie, zapraszają wiernych różnych wyznań i polscy muzułmanie.
Tegoroczna modlitwa odbędzie się szczególnie w intencji Krymu i na Ukrainy, gdzie "niszczony jest zarówno pokój, jak i brutalna agresja wypiera sprawiedliwość" - informują w przesłanym KAI zaproszeniu członkowie Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP.
Już od kilkunastu lat Muzułmański Związek Religijny w Rzeczypospolitej Polskiej organizuje Modlitwę o Pokój i Sprawiedliwość na Świecie. Zapraszani są na nią przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, duchowni różnych wyznań, członkowie ambasad krajów muzułmańskich. Licznie uczestniczą zawsze muzułmanie z polskiej społeczności wyznaniowej.
W tym roku Modlitwa będzie miała wymiar szczególny: łączy się bowiem z tragicznymi wydarzeniami na Krymie i Ukrainie, gdzie niszczony jest zarówno pokój, jak i brutalna agresja wypiera sprawiedliwość. Dotyka to ludzi różnych wyznań, chrześcijan i muzułmanów. Im wszystkim potrzebne jest wsparcie chociażby w modlitwie - podkreślają polscy muzułmanie.
Swoje przybycie do tatarskiej wioski Bohoniki, gdzie odbędzie się Modlitwa, zapowiedzieli m.in. parlamentarzyści, w tym prof. Barbara Kudrycka, b. minister nauki i szkolnictwa wyższego, władze Białegostoku i województwa podlaskiego oraz dyplomaci z krajów muzułmańskich, w tym przedstawiciele ambasad Iranu, Iraku, Malezji i Algierii.
W modlitwie udział weźmie także bp Romuald Kamiński – delegat Episkopatu Polski ds. Dialogu Katolików i Muzułmanów oraz przewodniczący Komitetu KEP ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi, a także ks. dr Adam Wąs z Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów.
Organizatorem Modlitwy pod patronatem Muftiego Rzeczypospolitej Polskiej Tomasza Miśkiewicza jest Najwyższe Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP, Muzułmańska Gmina Wyznaniowa MZR w Bohonikach oraz Muzułmańska Gmina Wyznaniowa MZR w Białymstoku. Uroczystość odbędzie się 17 maja w meczecie oraz w Domu Pielgrzyma w Bohonikach.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.