Butelką w głowę franciszkanina

Franciszkański diakon Jordan Dylewski został zaatakowany butelką w głowę przez jednego z mężczyzn, pijących alkohol na terenie klasztoru we Włocławku. Kopiąc przewróconego zakonnika, napastnicy złamali mu żebro.

W oświadczeniu, które w tej sprawie ukazało się na stronie diecezji włocławskiej znalazł się następujący opis tej sytuacji:

„O. diakon Jordan Dylewski, ubrany w strój liturgiczny (komża i stuła) podszedł do dwu mężczyzn, którzy pili alkohol przy figurze Matki Bożej, w czasie kiedy w świątyni odbywała się Msza św.; niektórzy wierni zaś znajdowali się w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca incydentu. Kiedy o. diak. Jordan zwrócił uwagę pijącym na niestosowność ich zachowania i poprosił ich o opuszczenie tego miejsca, został uderzony butelką przez jednego z nich, co spowodowało rany cięte głowy, a następnie przewrócony i skopany tak silnie, że zostało mu złamane żebro. W tej sytuacji powiadomione zostało pogotowie, które zabrało o. Jordana do szpitala, w którym przebywa do dnia dzisiejszego.”

Biskup włocławski Wiesław Mering oraz włocławscy franciszkanie wyrazili solidarność z pobitym zakonnikiem. Od organów ścigania oczekują zdecydowanej reakcji na zaistniałe wydarzenie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama