Tysiące ludzi wzięło udział w odsłonięciu pomnika Jana Pawła II w Sarajewie. Trzymetrowy posąg stanął przed miejscową katedrą, czyli dokładnie tam, gdzie Jan Paweł II spotkał się z mieszkańcami Sarajewa w 1997 r.
Tysiące ludzi wzięło udział w odsłonięciu pomnika Jana Pawła II w Sarajewie. Mieszkańcy stolicy Bośni i Hercegowiny pamiętają wysiłki Papieża Polaka, by Serbowie zaprzestali oblężenia miasta w 1994 r., a później jego starania o przywrócenie pokoju między chrześcijanami i muzułmanami. Dlatego we wczorajszej uroczystości, oprócz katolików, liczny udział wzięli również wyznawcy islamu, wznosząc okrzyki na cześć nowego świętego.
Trzymetrowy posąg stanął przed miejscową katedrą, czyli dokładnie tam, gdzie Jan Paweł II spotkał się z mieszkańcami Sarajewa w 1997 r. Poświęcenia dokonał kard. Vinko Puljić. Z kolei biorący udział w ceremonii członek prezydium Bośni i Hercegowiny Alija Izetbegović przypomniał papieskie inicjatywy na rzecz położenia kresu wojnie. „Jego słowa wypowiedziane w Sarajewie działały jak balsam, a jego nauczanie i mądrość mogą być dla nas wszystkich drogowskazem” – powiedział o Janie Pawle II bośniacki polityk.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.