Tysiące ludzi wzięło udział w odsłonięciu pomnika Jana Pawła II w Sarajewie. Trzymetrowy posąg stanął przed miejscową katedrą, czyli dokładnie tam, gdzie Jan Paweł II spotkał się z mieszkańcami Sarajewa w 1997 r.
Tysiące ludzi wzięło udział w odsłonięciu pomnika Jana Pawła II w Sarajewie. Mieszkańcy stolicy Bośni i Hercegowiny pamiętają wysiłki Papieża Polaka, by Serbowie zaprzestali oblężenia miasta w 1994 r., a później jego starania o przywrócenie pokoju między chrześcijanami i muzułmanami. Dlatego we wczorajszej uroczystości, oprócz katolików, liczny udział wzięli również wyznawcy islamu, wznosząc okrzyki na cześć nowego świętego.
Trzymetrowy posąg stanął przed miejscową katedrą, czyli dokładnie tam, gdzie Jan Paweł II spotkał się z mieszkańcami Sarajewa w 1997 r. Poświęcenia dokonał kard. Vinko Puljić. Z kolei biorący udział w ceremonii członek prezydium Bośni i Hercegowiny Alija Izetbegović przypomniał papieskie inicjatywy na rzecz położenia kresu wojnie. „Jego słowa wypowiedziane w Sarajewie działały jak balsam, a jego nauczanie i mądrość mogą być dla nas wszystkich drogowskazem” – powiedział o Janie Pawle II bośniacki polityk.
Dotychczasowego proboszcza w Białym Borze i kustosza tamtejszego sanktuarium.
„Błogosławiony, kto nie stracił nadziei” to temat V Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.
Od początku pontyfikatu papieża z USA notuje się stały napływ korespondencji do niego.
Gotowość do przyjęcia w Watykanie przedstawicieli Rosji i Ukrainy na potrzeby negocjacji.
Leon XIV przyjął na audiencji w Castel Gandolfo prezydenta Ukrainy.
Papież podczas Eucharystii w ekologicznej farmie w Castel Gandolfo.
Papież Leon XIV kieruje słowa, które poruszają sumienia i budzą nadzieję.
Władze rodzinnej miejscowości Leona XIV zamierzają kupić dom, w którym spędził dzieciństwo.
Impuls do realizacji projektu pochodził od Żandarmerii Watykańskiej.