Cracovia uczci kanonizację Jana Pawła II

Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym 27 kwietnia. Dwa dni później wydarzenie to uczczą piłkarze Cracovii. Zagrają z drużyną złożoną z zawodników, którzy występowali w zespole "Pasów" w styczniu 2005 roku. Krakowianie byli wtedy z pielgrzymką w Watykanie.

Trener Cracovii Wojciech Stawowy jest wielce zadowolony, że rozegrane zostanie tak wyjątkowe spotkanie.

"Chcemy uczcić fakt, że Jan Paweł II, nasz wielki kibic zostanie świętym. Pomysł takiego meczu chodził mi po głowie od dawna i cieszę się, że dojdzie on do skutku. Mam nadzieję, że kibice licznie przyjdą, by uczcić pamięć naszego wielkiego rodaka, ale też by zobaczyć w akcji obecnych i byłych piłkarzy Cracovii" - powiedział szkoleniowiec.

Według oficjalnej strony klubu zagrają m.in.: Arkadiusz Baran, Marek Baster, Marcin Cabaj, Marek Citko, Marcin Dudziński, Piotr Giza, Marcin Makuch, Paweł Nowak, Krzysztof Radwański, Łukasz Szczoczarz, Michał Świstak, Witold Wawrzyczek, Kazimierz Węgrzyn, Jacek Wiśniewski.

"Dla mnie będzie to możliwość spotkania się w gronie kolegów z dawnych lat. Po drugie zagramy z zespołem Cracovii występującym w najwyższej klasie rozgrywkowej, co będzie ciekawą przygodą. Godna pochwały jest również chęć uczczenia w ten sportowy sposób Jana Pawła II" - powiedział PAP były bramkarz Cracovii, obecnie w pierwszoligowej Sandecji Cabaj.

Niezwykłe spotkanie, które we wtorek rozpocznie się o godz. 19.06 (w 1906 roku powstał krakowski klub), odbędzie się pod hasłem "Jan Paweł II i Jego Cracovia". Będzie miało ono charakter charytatywny. Dochód zostanie przeznaczony na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama