Szturm modlitewny na Filipinach

Czy wejdzie w życie fatalna ustawa, której chcą ludzie będący na liście płac przemysłu antykoncepcyjno-aborcyjnego?

Na Filipinach trwa szturm do nieba w obronie ludzkiego życia, małżeństwa i rodziny. Zaczęło się od diecezji Cebu, której ordynariusz abp José Serofia Palma zobowiązał duchownych z wszystkich parafii do prowadzenia w dniach od 1 do 9 kwietnia modlitwy o ochronę rodziny i ludzkiego życia. Intencją modlitw jest ocalenie kraju przed nową ustawą o zdrowiu reprodukcyjnym. Chodzi o ustawę, którą filipiński parlament przyjął w 2012 roku, a która „gwarantuje” obywatelom dostęp do antykoncepcji i środków antyimplantacyjnych. Ustawa ma też zapewniać wsparcie dla seksedukacji i propagowania różnych metod „kontroli płodności”. Szczególnie groźnie wyglądają przepisy, w których zobowiązuje się konkretne osoby prawne do szerokiej dustrybucji prezerwatyw, pigułek hormonalnych, a także środków wczesnoporonnych.

Jak podaje serwis Human Life International - Polska, przyjęcie ustawy poprzedziła potężna kampania społeczna, mocno dotowana finansowo przez międzynarodowe koncerny farmaceutyczne, działające na rzecz aborcji, antykoncepcji i demoralizującej edukacji seksualnej.

Ustawa nakazuje lekarzom, farmaceutom, ośrodkom zdrowia, firmom medycznym i farmaceutycznym propagować i wykonywać pełny zakres „usług zdrowia reprodukcyjnego”, bez względu na sprzeciw sumienia. Osoby, które będą szerzyć „złośliwe kłamstwa na temat ustawy”, mają być karane grzywną, a nawet więzieniem.

Społeczeństwo Filipin, wbrew decyzji elit, sprzeciwia się wejściu w życie tej ustawy. Sąd Najwyższy rozpatruje zawiadomienia o niezgodności nowego prawa z obowiązującą Konstytucją. Konstytucja Filipin stanowi bowiem, że państwo ma obowiązek ochrony życia nienarodzonego dziecka od momentu poczęcia. Decyzja Sądu Najwyższego w tej sprawie będzie wiążąca, ostateczna i nieodwołalna.

Środowisko filipińskich obrońców życia, małżeństwa i rodziny prosi wszystkich o modlitwę: „O Maryjo, Pośredniczko Wszelkich Łask i Królowo Rodzin – módl się za nami, święty Józefie, Przeczysty Oblubieńcze Maryi Dziewicy – módl się za nami, błogosławiony Janie Pawle Wielki, Obrońco i Promotorze Ewangelii Życia – módl się za nami!”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama