Papież przestrzegł przed wewnętrzną ślepotą

Papież Franciszek przestrzegł w niedzielę wiernych przed "wewnętrzną ślepotą". Podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański apelował, by otworzyć się na światło wiary i wyeliminować zachowania niezgodne z życiem chrześcijańskim.

Nawiązując do ewangelicznej historii o niewidomym od urodzenia, który za sprawą Jezusa odzyskuje wzrok, papież podkreślił, że faryzeusze "zamknięci w swej zarozumiałości", nie wierząc w to, coraz bardziej "pogrążali się w wewnętrznej ślepocie".

"Robią wszystko, by zaprzeczyć oczywistości i działaniu Boga w uzdrowieniu, szukając wymówki, że Bóg nie działa w sobotę" - zauważył Franciszek. "Ich zamknięcie na światło staje się agresywne i kończy się wyrzuceniem uzdrowionego człowieka ze świątyni"- dodał.

Franciszek mówił następnie, że wiele osób obecnie dotkniętych jest "wewnętrzną ślepotą".

"Nasze życie czasem przypomina życie niewidomego, który otworzył się na światło, na Boga i na jego łaskę" - stwierdził.

Ale, jak podkreślił, niektórzy zachowują się jak faryzeusze. "Z wysokości naszej dumy osądzamy innych, a nawet Pana"- mówił.

"Jesteśmy wezwani, by otworzyć się na światło Chrystusa, by uczynić nasze życie owocnym, wyeliminować zachowania, które nie są chrześcijańskie, by zdecydowanie podążać po drodze świętości" - powiedział Franciszek.

"Dzieci światła - dodał - postępują z pokorą, cierpliwością i miłosierdziem".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama