Kard. Grocholewski na Uniwersytecie św. Damazego

Z okazji obchodzonego w Hiszpanii wspomnienia patrona kanonistów św. Rajmunda z Penyafort kard. Zenon Grocholewski wygłosił konferencję na wydziale prawa kanonicznego Uniwersytetu św. Damazego w Madrycie.

Prefekta Kongregacji Edukacji Katolickiej powitały władze uczelni z jej wielkim kanclerzem kard. Antonio Marią Rouco Varelą.

Dziekan wydziału prawa kanonicznego ks. prof. Roberto Serres przypomniał znaczenie dzisiejszego święta oraz rolę kanonistów i ich służbę w Kościele, na co zwrócił uwagę ostatnio Papież Franciszek. Następnie kard. Grocholewski wygłosił konferencję „Tożsamość i misja szkoły katolickiej”, w której szeroko przedstawił jej podstawy prawne. Prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego zwrócił uwagę na miejsce i na znaczenie uczelni katolickich dla Kościoła oraz dla społeczeństwa, które przechodzi szybkie, głębokie przemiany. Szkoła katolicka ma wiele do zaoferowania. 

Wydział prawa kanonicznego Uniwersytetu św. Damazego powstał w 2011 r. Z każdym rokiem przybywa studentów, coraz więcej z zagranicy, głównie z Ameryki Łacińskiej i Afryki, a ostatnio także z Azji. „Nasz wydział stara się dobrze przygotować studentów, aby po powrocie do swoich diecezji jak najlepiej służyli lokalnym Kościołom. Jest to dla nas wielkie wyzwanie, a jednocześnie odpowiedzialność”– powiedział dziekan wydziału ks. Serres.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg