Nie będzie zakazu handlu w niedzielę

Nie będzie zakazu handlu w niedzielę. Sejm odrzucił dwa projekty ustaw – poselski i obywatelski, które zakładały zmiany w kodeksie pracy.

Niedziela powinna być przeznaczona na odpoczynek i życie rodzinne – podkreślał poseł Robert Telus z PiS przedstawiając w Sejmie poselski projekt zmian. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę, iż w handlu zatrudnione są głównie kobiety, które pełnią ważne role w życiu rodzinnym.

Z kolei pełnomocnik Komitetu "Wolna Niedziela" Krzysztof Steckiewicz wskazał, że ustawowe gwarancje otrzymywania za pracę w niedzielę innego dnia wolnego, nie zapewniają pracownikom zatrudnionym w handlu możliwości integracji z rodziną. - Poza tym nie można uzasadniać działalności placówek handlowych w niedzielę potrzebą zaspokajania codziennych potrzeb ludności – argumentował.

Zdaniem wnioskodawców wprowadzenie zakazu pracy w handlu w niedzielę pozwoliłoby zmienić sposób spędzania wolnego czasu.

W Sejmie odbyło się I czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz I czytanie obywatelskiego projektu ustawy "WOLNA NIEDZIELA" o zmianie ustawy - Kodeks pracy. Oba zostały odrzucone.

Obecnie praca w placówkach handlowych jest zakazana jedynie w święta.

Przeczytaj też komentarz: Lewica głucha na lewe ucho

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama