Nauczanie Kościoła o małżeństwie i rodzinie jest bardzo jasne. Kościół nie może go zmienić - stwierdził po raz kolejny kard. Gerhard Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary.
W związku z niedawnym konsystorzem o rodzinie dziennikarze pytali kard. Müllera o możliwość zmian w kwestii dopuszczania do komunii rozwodników żyjących w związkach niesakramentalnych. Prefekt Kongregacji Nauki Wiary potwierdził, że jest to niemożliwe, ponieważ nauczanie Kościoła o małżeństwie i rodzinie opiera się na Słowie Bożym i zostało potwierdzone przez Sobory i liczne dokumenty Stolicy Apostolskiej. Duszpasterstwo nie może być sprzeczne z nauczaniem Kościoła.
Podkreślił też, że nie można się koncentrować jedynie na tym problemie. „Trzeba rozwijać duszpasterstwo małżeństw, a nie jedynie rozwodników, którzy zawarli nowy związek. Nie można się skupiać tylko na pytaniu, czy mogą oni otrzymać komunię. Problemem i przyczyną zranień jest rozwód, sytuacja dzieci, które nie mają już rodziców i muszą żyć z innymi ludźmi, którzy nie są ich rodzicami. Oto prawdziwe problemy” – powiedział kard. Müller.
Serce papieża dobrze znosi terapię zastosowaną w związku z obustronnym zapaleniem płuc.
Środa jest szóstym dniem pobytu 88-letniego Franciszka w Poliklinice Gemelli.
Franciszek jest jednak w dobrym nastroju – stwierdza Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
Papież zmaga się z polimikrobiologiczną infekcją dróg oddechowych.
Poprawa zdrowia, ale papież nie poprowadził niedzielnej modlitwy Anioł Pański.