Problemem jest rozwód, nie komunia dla rozwodników

Nauczanie Kościoła o małżeństwie i rodzinie jest bardzo jasne. Kościół nie może go zmienić - stwierdził po raz kolejny kard. Gerhard Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

W związku z niedawnym konsystorzem o rodzinie dziennikarze pytali kard. Müllera o możliwość zmian w kwestii dopuszczania do komunii rozwodników żyjących w związkach niesakramentalnych. Prefekt Kongregacji Nauki Wiary potwierdził, że jest to niemożliwe, ponieważ nauczanie Kościoła o małżeństwie i rodzinie opiera się na Słowie Bożym i zostało potwierdzone przez Sobory i liczne dokumenty Stolicy Apostolskiej. Duszpasterstwo nie może być sprzeczne z nauczaniem Kościoła.

Podkreślił też, że nie można się koncentrować jedynie na tym problemie. „Trzeba rozwijać duszpasterstwo małżeństw, a nie jedynie rozwodników, którzy zawarli nowy związek. Nie można się skupiać tylko na pytaniu, czy mogą oni otrzymać komunię. Problemem i przyczyną zranień jest rozwód, sytuacja dzieci, które nie mają już rodziców i muszą żyć z innymi ludźmi, którzy nie są ich rodzicami. Oto prawdziwe problemy” – powiedział kard. Müller.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.