Papież do młodych z Zachodniej Afryki

„Drodzy młodzi, proszę was, byście nieustannie modlili się o pokój na świecie, szczególnie w regionie Casamance”. Tymi słowami Papież zwrócił się do młodzieży zgromadzonej pod koniec ubiegłego tygodnia w Kaolack w Senegalu.

Odbyło się tam międzyregionalne spotkanie katolickiej młodzieży, które zgromadziło 25 tys. uczestników. Oprócz Senegalczyków przybyli na nie przedstawiciele młodych z pobliskich krajów zachodniej Afryki, a także z Hiszpanii. Przesłanie Franciszka odczytał nuncjusz w Senegalu abp Luis Mariano Montemayor podczas końcowej Mszy na tamtejszym stadionie. 

Na program spotkania złożyły się chwile modlitwy, refleksji, a także świadectwa wiary. Szczególne tematy podejmowane przez młodych to pokój, sprawiedliwość, pojednanie i rozwój. Dlatego właśnie w papieskim przesłaniu pojawiła się kwestia pokoju w Casamance – senegalskim regionie dążącym do uniezależnienia się od metropolii, w którym cyklicznie dochodzi do krwawych rozruchów. 

Tradycja międzyregionalnych spotkań młodzieży w Senegalu sięga lat 90. ub. wieku. Zgromadzenie w Kaolack było już piątą edycją tej inicjatywy. Kolejne takie spotkanie odbędzie się w Dakarze w 2019 r.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama