Życie konsekrowane: trudności i nadzieja

Życie konsekrowane przeżywa swoje trudności, pojawiają się jednak także nowe nadzieje na przyszłość – mówi przed przypadającym 2 lutego 18. Dniem Życia Konsekrowanego mówi sekretarz papieskiej dykasterii poświęconej tej formie apostolstwa.

Abp José Rodríguez Carballo zauważa, że wciąż jest wielu młodych ludzi gotowych z odwagą odpowiedzieć na powołanie. 

„Myślę, że są powody do nadziei. Oczywiście w życiu zakonnym są i cienie: prawdą jest, że spada liczba powołań oraz to, że niektóre instytuty łączą się, a inne muszą opuścić prowadzone przez siebie dzieła. Jednocześnie widać jednak ogromny wysiłek powrotu do prawdziwych źródeł własnego charyzmatu – mówi hierarcha. - Jestem przekonany, że życie konsekrowane wciąż jest pełne witalności i to daje nam nadzieję na przyszłość. Widzę, że konsekrowani w ostatnim czasie mocniej angażują się też w to, by tak jak wzywa Franciszek iść na peryferie. To także jest motywem nadziei”. 

Jutro Papież Franciszek odprawi uroczystą Eucharystię z okazji Dnia Życia Konsekrowanego. Liturgia rozpocznie się procesją, w której weźmie udział 50. osób, kobiet i mężczyzn reprezentujących różne formy życia konsekrowanego i różne kontynenty. 

Przeczytaj także:

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama