Ćwiczenia duchowne św. Ignacego skutecznie zmieniają polityków

Miesięczne rekolekcje, odprawione w kluczu Ćwiczeń duchownych św. Ignacego z Loyoli, pomogły brytyjskiej katolickiej parlamentarzystce w podjęciu ważnej życiowej decyzji.

Wiedząc, że od kilku wieków są one znakomitym sposobem rozeznawania woli Bożej, a tym samym szukania najlepszych dróg dokonywania wyborów, Sarah Teather wyjechała, by je odprawić, do jezuickiego Domu Rekolekcyjnego Loyola Hall opodal Liverpoolu.

„Czasami trzeba się wyciszyć. I to właśnie politycy potrzebują wyciszenia, zaprzestania ciągłego mówienia, by podjąć właściwą decyzję” – powiedziała brytyjska parlamentarzystka, zastanawiając się nad swoją przynależnością do Partii Liberalnych Demokratów. W trakcie Ćwiczeń duchownych podjęła ona decyzję o rezygnacji z życia politycznego. Jednym z powodów jest to, że nie zgadza się z linią swojej partii odnośnie do kwestii imigracyjnych.

„To nieprawda, że nienawidzę polityki, ale nigdy nie podejmuję decyzji w czasie strapienia. Byłam ostrożna, zastanawiałam się nad wyborem, ale nie mogłam tego przekroczyć. Odczuwałam smutek, gdy nie mogłam nic zrobić wobec rozczarowania ludzi polityką. To mnie rzeczywiście martwiło” – wyznała 39-letnia Teather. Po rekolekcjach zdecydowała, że ostatnie półtora roku swojego mandatu parlamentarnego poświęci problemowi uchodźców.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg